Drag
close
EN location
search
همه چیز راجب سنگ آکومارین
(4.8)

شاید تا به حال این سوال برایتان پیش آمده باشد که نام سنگ ها از کجا می آید و این نامهای متفاوت برگرفته از چه شخصی و یا چه موضوعی است. یکی از سنگهایی که امروزه به عنوان سنگ جواهر شناخته می شود و استفاده زیادی در جواهرات طلا و نقره دارد، سنگ آکوامارین است.

همه چیز راجب سنگ آکومارین
view 850 like 173

 

سنگی که به دلیل رنگ آبی شفاف ش طرفداران بسیاری دارد. در ادامه می خواهیم به تشریح این سنگ و همچنین نام زیبای آن بپردازیم.

آکوامارین از دو بخش در زبان لاتین تشکیل شده است، کلمه آکوا به معنای آب و مارین به معنای دریا می باشد که وجهه این سنگ را به خوبی نشان می دهد، رنگ آبی و آبی متمایل به سبز و شفافیتی که این سنگ دارد به خوبی به کلمه آب دریا نزدیک است. این سنگ از خانواده سنگ معدنی بریل است. سنگ های خانواده بریل به صورت کریستال های بزرگ شکل گرفته اند. ضریب شکست این سنگ ۱٫۵۷ بوده و سختی آن بین ۷٫۵ الی ۸ می باشد که برای این سنگ اعداد خوبی است.

سنگ زمرد نیز از خانواده بریل می باشد و طیف رنگی سبز تا سبز مایل به آبی را دارد. اما سنگ آکوامارین رنگی در محدوده آبی متمایل به سبز روشن دارد.

یکی از بزرگترین معادن سنگ آکوامارین در کوه های کاراکورام پاکستان است. علاوه بر پاکستان این سنگ را می توان در کشورهای زامبیا، ماداگاسکار، نیجریه، برزیل، موزامبیک و ویتنام یافت.به همراه داشتن این سنگ قدرت حفاظت در برابر رویارویی با دشمنان و همچنین دادخواهی را می دهد و همچنین احساس شکست ناپذیری و در عین حال خویی مهربانانه به فرد می بخشد. آکوامارین سبب افزایش هوش و حافظه می شود.

ثبت نظر

مطلب پیشنهادی

انتخاب بهترین رنگ برای اتاق

دسته‌بندی‌های وبلاگ
پروژه مرتبط

آوای فرزین

پربازدیدها وبلاگ