Drag
close
EN location
search
خواص درمانی و معجزه آسای کوارتز
(4.8)

نام انگلیسی: (QUARTZ) سختی کوارتز 7 می باشد.کوارتز در رنگ های مختلفی مانند کوارتز سفید، صورتی، آبی، دودی، ارغوانی، زرد، سیاه و خاکستری یافت می شود.کوارتز یا دُرّ کوهی با ساختار بلوری لوزی‌پهلو است. در ادامه با انواع کوارتز آشنا می شوید.

 

 

خواص درمانی و معجزه آسای کوارتز
view 754 like 123

کوارتز دودی (Brown quartz)

کوارتز دودی(BROWN QUARTZ)، شامل قهوه ای روشن تا تیره، قهوه ای مایل به خاکستری(دودی) و نوعی سیاه به نام موریون است. به همین خاطر حدس این است که کوارتز قهوه ای، از برخورد تشعشعات درون زمین حاصل می شود. بلورهای آن منشورهای شش وجهی با قاعده هرمی شکل هستند. بلورهای سیصد کیلویی آن در برزیل یافت شده است. دیگر ذخایر آن در ماداگاسکار، آلپ سوئیس، کلرادو آمریکا، استرالیا و اسپانیا قرار دارند.

خواص درمانی کوارتز دودی:

۱. کوارتز دودی برای افرادی که دارای اندامی ضعیف هستند با بدنشان دچار ضعف است، بسیار مناسب است، زیرا با انرژی مثبت فراوانی که به فرد انتقال می دهد سبب تقویت قوای بدن آنها می شود

۲. افرادی که دچار منفی بافی، افسردگی و نا امیدی هستند استفاده از کوارتز دودی بسیار مناسب می باشد.

۳. همراه داشتن کوارتز دودی در طول شبانه روز برای افزایش اراده و قدرت تصمیم گیری مناسب است. و سپر محافظی در برابر نیروهای منفی و تشعشعات می باشد.

۴. دورکننده امواج منفی

۵. آرامش بخش

۶. برای تقویت قلب مناسب است.

۷. تقویت کلیه ها

۸. جهت درمان زخم معده و افسردگی

۹. برای باروری

کوارتز آبی (Blue quartz)

یکی از انواع کوارتز ها کوارتز آبی است که در ادامه با خواص درمانی و معجزه آسای آن آشنا می شوید.

 

خواص درمانی کوارتز آبی:

۱. باعث تقویت سیستم ایمنی بدن به ویژه در برابر اشعه های مضر می گردد لذا قرار دادن آن در کنار تلویزیون و کامپیوتر مناسب است.

۲. برای تقویت ریه بسیار مناسب است.

۳. باعث رفع افسردگی و دلتنگی می شود.

۴. تقویت اعصاب

۵. درمان زخم ها، لکه های پستی

۶. بیماری های قلبی

 

کوارتز سفید (Milky quartz)

یک نوع دیگر از انواع کوارتز ها کوارتز سفید است که در ادامه با خواص درمانی آن آشنا می شوید. کوارتز شیری (MILKY QUARTZ)، این نوع کوارتز ، رنگ اختصاصی سفید یا کرم خود از درونگیرهای گازی یا کف مانند می گیرد. اندازه شیری بودن آن بسته به تعداد و اندازه درونگیرهایش است. بلورهای آن منشورهای شش وجهی با قاعده هرمی شکل هستند. بلورهای بزرگ آن در سیبری یافت می شوند. دیگر ذخیره گاههای آن برزیل، کوه های آلپ در اروپا، ماداگاسکار ، آمریکا و نامیبیا قرار دارند.

 

خواص کوارتز سفید:

۱. امروزه به طور وسیعی از کوارتز سفید یا شیری جهت درمان استفاده می کنند لذا به آن کوارتز شفابخش اعظم نیز می گویند.

۲. کوارتز سفید یا شیری سیستم عصبی بدن را تقویت می کند.

۳. کوارتز سفید را در هر جای بدن که قرار دهید انرژی آن قسمت بدن را بی نهایت افزایش می دهد لذا برای رفع خستگی و بازیابی قوا مناسب می باشد.

۴. توصیه می شود کوارتز سفید یا شیری را در محل کار یا خانه قرار دهید زیرا باعث دفع نیروهای منفی از محیط می شود و باعث تعادل روح و پر انرژی شدن بدن می شود.

۵. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

۶. حساسیت ها را بر طرف می کند.

۷. رفع عفونت ها

۸. بیماری های قلبی

 

کوارتز هلویی (Rose quartz)

کوارتز صورتی یا هلویی، رز کوارتز(ROSE QUARTZ) نام دارد. رنگ آن متأثر از مقدار کمی تیتانیوم بوده و بلور آن بسیار کمیاب است. نوع شفاف آن کمیاب و غالبا تیره و ترکدار است که ناشی از تردی سنگ است.

 

خواص کوارتز هلویی:

۱. کوارتز صورتی سپر دفاعی در برابر مضرات پرتوهای فرابنفش خورشید، لامپ های فلورنس، تلویزیون، رایانه و … می باشد.

۲. آرامش بخش بوده و برای سیستم عصبی بدن مفید می باشد.

۳. باعث جذب انرژی مثبت و انتقال به بدن می شود.

۴. بیماری های گوارش خصوصا معده

۵. التهاب مفاصل

۶. درمان بی خوابی

۷. بیماری های قلبی

 

چگونگی به وجود آمدن سنگ کوارتز

آب‌های داغ دارای محلول‌های SiO۲ در شکاف‌هاو درزها سرد می‌شوند و رسوب SiO۲ در این مکان‌ها بلورهای زیبای کوارتز را به‌وجود می‌آورند. کوارتز تورمالینی یکی از انواع بسیار جالب وزیبای کوارتز است که رشته‌های تورمالین را در بلور زیبا وشش‌وجهی خود جای‌داده‌است. کوارتز به خوبی در مقابل هوازدگی ازخود مقاومت نشان می‌دهد و در دمای تقریبی ۱۶۷۰ درجه سانتی‌گراد ذوب می‌شود. کوارتز، که از سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده، شایع‌ترین ماده معدنی در کره زمین است. ۶۰ فیصد کره خاکی زمین از کوارتز ساخته شده است.

ثبت نظر

مطلب پیشنهادی

نکات مهم برای انتخاب موکت

دسته‌بندی‌های وبلاگ
پروژه مرتبط

آوای فرزین

پربازدیدها وبلاگ