Drag
close
EN location
search
آشپزخانه پرانرژی
(4.8)

بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای آشپزخانه از رنگ های کلاسیک و سنتی مانند رنگ های چوبی یا سفید استفاده کنند. اما اگر شما جزء افراد ریسک پذیر هستید، به خوب جایی آمده اید چرا که در این مطلب فقط به معرفی رنگ های شاد و متنوع در دکوراسیون آشپزخانه خواهم پرداخت و خبری از شکل های ساده و معمولی نیست.

 

آشپزخانه پرانرژی
view 525 like 63

رنگ آبی و فیروزه ای جزء رنگ های آرامش بخش بحساب می آیند و وجود آنها در هر فضایی مفید است. آبی خیلی خوب با رنگ های دیگر مانند قرمز نیز ترکیب می شود در حقیقت ترکیب رنگ آبی و قرمز از روش های مدرن تزیین آشپزخانه است. زمانیکه قصد ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه را دارید همیشه بخاطر داشته باشید که ابتدا باید رنگ وسایل مهم آشپزخانه مانند کابینت، کانتر یا همان صفحه روی کابینت و رنگ پارچه پرده را انتخاب کرده و سپس رنگ اصلی آشپزخانه یا همان رنگ دیوارها و کفپوش را انتخاب کنید. رنگ دیوار را می شود هر زمانی که لازم بود مطابق با رنگ کابینت ها عوض کرد در صورتی که تغییر رنگ کابینت ها و کانتر آشپزخانه مسلما وقت گیر و هزینه بر خواهد بود.

 

رنگ سبز هم مانند آبی، رنگی آرام و تسکین دهنده است. آشپزخانه پایین از رنگ سبز خاصی استفاده می کند که نه خیلی روشن است و نه خیلی رنگ رو رفته. کاشی های دیوار این آشپزخانه رنگی سبز-آبی دارد که به اندازه کافی قوی و غیر منتظره است تا نگاه ها را به خود جذب کند، در عین حال این رنگ خاص بقدری لطیف است که برای سال های سال در دکوراسیون آشپزخانه می نشیند.

 

رنگ همیشه بهترین راه برای جذاب نشان دادن آشپزخانه های ساده و به قول معروف معمولی است. کابینت های این آشپزخانه زیبا از ایکیا بوده و کاشی های دیوار نیز برای هر متر مربع با هزینه نصب و اجرا حدودا ۳۰۰ هزار تومان هزینه برداشته است. رنگ سبز روشن این کاشی ها باعث شده دیوار بین کایبنت نقش نقطه کانونی را ایفا کرده و به کل فضای آشپزخانه حالتی دوست داشتنی و شاداب بدهد.

 

از رنگ های قوی و تاثیر گذاری، رنگ زرد است. وقتی رنگ زرد در ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه قرار می گیرد سریعا جلب توجه می کند. بنابراین بهتر است میزان استفاده از این رنگ را محدود کنید. بهتر است رنگ زرد به صورت جزئی توسط وسایلی مثل صندلی اپن یا رنگ آمیزی بخش کمی از دیوارهای آشپزخانه به دکوراسیون وارد شود. رنگ هایی مانند سبز و تمام رنگ های خنثی مانند قهوه ای، سفید و خاکستری خیلی خوب با رنگ زرد ترکیب می شوند.

 

 

استفاده از رنگ نارنجی در آشپزخانه جرأت زیادی می خواهد. اما جالب است بدانید که نارنجی در آشپزخانه تاثیر بسیار مثبتی هم بروی دیزاین و هم روی روان افراد خانواده گذاشته و باعث شادی آنها و خوش بینی نسبت به آینده می شود. نارنجی در زمینه سفید خیلی شیک و زیبا جلوه می کند اما با رنگ های خنثی دیگر مانند قهوه ای و خصوصا خاکستری بسیار عالی ترکیب می شود. در استفاده از این رنگ باید احتیاط کنید، مثلا فقط ردیف کابینت های بالایی نارنجی شوند.

 

 

قرمز رنگ قوی دیگری است که البته نسبت به صورتی بیشتر در ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه استفاده می شود. رنگ قرمز کابینت‌ها در صورت براق بودن، تبدیل به چشم گیرترین عنصر طراحی آشپزخانه می‌شود، در حالی که کابینت هایی نیز نقش تعدیل کننده فضا را ایفا کنند.


در آخر به ترکیب رنگی بنقش و سایر رنگ ها می رسیم که همگی به زیبایی می توانند با رنگ های خنثی ترکیب شده و فضایی کاملا متفاوت و خاص بوجود بیاورند.

ثبت نظر

مطلب پیشنهادی

اصول انتخاب مبلمان

دسته‌بندی‌های وبلاگ
پروژه مرتبط

آوای فرزین

پربازدیدها وبلاگ