Drag
close
EN location
search
سنگ سیترین
(4.8)

سیترین یکی از مجموعه کانی ها به شمار می رود و خواص فیزیکی و شیمیایی آن مشابه کوارتز است. نام این سنگ از رنگ لیموئی آن گرفته شده است و به عنوان یکی از انواع کوارتز شناخته می شود. این سنگ مانند دیگر سنگهای قیمتی طرفداران زیادی دارد و در جواهرات به طور محسوس به کار می رود. در ادامه با جواهر لوکس همراه باشید تا بیشتر درباره سیترین بدانید.

 

سنگ سیترین
view 671 like 184

 

درباره اسم این سنگ از کلمه ی لاتین سیتروس به معنای لیمو گرفته شده است، این سنگ به خاطر رنگ جذابش و قیمت متوسط آن نسبت به دیگر سنگها یکی از مناسب ترین سنگها برای جواهرات می باشد و مشتریان زیادی نیز دارد.

اکثراً سیترین به صورت سنتی گرد و فنسی تراش فست می خورد ولی گاهی هم به صورت مدرن و نا متداول تراشیده و حکاکی می شود. پیشگامان طراحی جواهرات از سیترین هم به تنهایی و هم در ترکیب با الماس و در مدل های چندرنگی ترکیبی با گوهرهایی همچون آمتیست، آکوامارین، توپاز آبی و … استفاده می کنند.

 

تاریخچه سیترین

رنگ این سنگ معمولاً زرد طلایی کمرنگ است. در شهر رُم سیترین به عنوان هدیه ای ارزشمند بوده است و در فرهنگ های مختلف به نامهای دیگری به مانند سنگ تجارت یا سنگ طلایی ثروت نامیده شده است.

 

سیترین و تاثیر آن بر بدن

این سنگ سیستم هاضمه را تقویت می کند. دردهای معده را سنگین می دهد و حساسیت های مربوط به مواد غذایی را کاهش می دهد. سیستم های پاک کننده بدن مانند طحال، کلیه، کبد، سیستم ادراری و روده ها را تقویت می کند.

 

سیترین و خواص سری و فوق العاده آن

این سنگ فرد را در مقابل انرژیهای منفی حفظ می کند بلورهای سیترین بسیار نیروبخش و مثبت هستند و به تمام جنبه های زندگی شادی و انرژی می افزایند. باعث افزایش انگیزه می شود و آرامش درونی را افزایش می دهد. باعث کاهش اضطراب می شود. این سنگ نباید از انرژی منفی تخلیه شود چون خود انرژی منفی جذب شده را دفع می کند. باعث دست یابی به اهداف می گردد.

ثبت نظر

مطلب پیشنهادی

ایده‌هایی برای خانه نوروزی

دسته‌بندی‌های وبلاگ
پروژه مرتبط

آوای فرزین

پربازدیدها وبلاگ