Drag
close
EN location
search
پریدوت و خواص آن
(4.8)

پریدوت یا زبرجد یکی دیگر از سنگ های قیمتی و باستانی اهالی خاورمیانه و خاور نزدیک است. این سنگ در علم زمین شناسی به کانی الیوین با رنگ سبز زیتونی شناخته می شود. این سنگ به خاطر رنگ خاص و زیبایش بسیار مورد توجه قرار گرفته و در جواهرات مختلفی به کار می رود. زبرجد بیشتر در رنگ های سبز زیتونی و زرد مایل به سبز یافت می شود. بزرگترین نگین زبرجد که تاکنون پیدا شده است وزنی معادل ۳۱۰ قیراط دارد و در موزه شهر واشنگتن نگهداری می گردد.

پریدوت و خواص آن
view 816 like 108

 

تاریخچه پریدوت

پریدوت از کلمه عربی(فاریدات ) بمعنی جواهر گرفته شده است. در قرن هیجدهم فرانسوی ها اولین کسانی بودند که این سنگ سبز متمایل به زرد را پریدوت نامیدند. پریدوت تا قرن هیجده توپاز نامیده میشد. در ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح، مصریان پریدوت را بعنوان جواهر استفاده میکردند و آن “جواهر خورشید” تصور میشد. این باور وجود دارد که جهت گسترش مقاومت کامل و نیروی جادویی اش، آن باید در طلا بکار رود. پریدوت سنگ تولد ماه مرداد است و به سومین سالگرد ازدواج اختصاص داده میشود.

دو ویژگی مهم پریدوت: یکی ظاهر نرم پریدوت به علت دوتایی قوی صفحات پشتی بر اساس بیرفرنژانس بالا است. همچنین برای پریدوت عادی است که ادخال های زنبق آبی ( Lily Pad) داشته باشد. اینها ادخال های طبیعی در سنگ هستند که به ساختار های زنبق آبی داخل سنگ ظاهر می شوند. بسیار نادر است که اینها را در سنگ سبزی غیر از پریدوت دیده شود. هر دو مورد بالا نشانه های کلیدی برای شناسایی پریدوت با استفاده از یک لوپ می باشد.

 

پریدوت در روایات

از حضرت امام رضا(ع) منقول است که انگشتر زبرجد در دست کردن، موجب آسانی است که در آن هیچ دشواری نباشد.

منبع :حلیه المتقین، چاپ هفتم/۱۳۹۰، صفحه ۳۳

 

پریدوت و تاثیر آن بر بدن

روی صدا اثر خیلی خوبی دارد.

افراد خاصی که می‌خواهند از صدای رسا در سخنرانی و خوانندگی استفاده کنند این سنگ را پیشنهاد می‌کنیم.

برطرف کننده گرفتگی صدا، فعال کردن معده، فعال کننده غدد هیپوفیز و محرک در سیستم‌های عصب سمپاتیک، سردردهای میگرنی و ناراحتی‌های پوستی و اگزما و آکنه.

خواص سری و فوق العاده پریدوت

چاکرای زبرجد: برای چاکرای قلب مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین در مورد زبر جد آبی برای چاکرای پیشانی و گلو مورد استفاده می‌باشد.

سنگی فوق العاده قوی جهت ازبین بردن غم، چنانچه زبرجد را بر روی سینه قرار دهید غم، افسردگی، نفرت و حسادت را از دل و روح پاک می کند.

چنانچه پریدوت همراه داشته باشید، جهت افزایش برکت و ثروت تاثیر زیادی دارد.برای صاحب اش شانس و اقبال خوب می آورد.

ثبت نظر

مطلب پیشنهادی

رنگ‌های مناسب برای اتاق خواب

دسته‌بندی‌های وبلاگ
پروژه مرتبط

آوای فرزین

پربازدیدها وبلاگ