Drag
close
EN location
search
قلب آبی ابدیت
(4.8)

دردنیا یک سنک قیمتی جاودان و بسیار مشهور وجود دارد که به الماس قلب ابدیت (Heart of Eternity) معروف است. این الماسی دارای وزن ۶۴/۲۷ قیراط (۵۲۸/۵ گرم) می باشد که توسط موسسه گوهرشناسی امریکا (GIA) در درجه رنگی Fancy Vivid Blue قرار گرفته است. الماس قلب ابدیت توسط گروه گوهرتراشی استینمتز قبل از اینکه به تملک گروه جواهری د بیرز در بیاید، تراشیده شد.

قلب آبی ابدیت
view 449 like 87

 

این الماس به دلیل رنگ منحصر به فردش در رده الماس های فوق العاده کمیاب قرار می گیرد و برچسب قیمتی بسیار بالایی را با خود به یدک می کشد. این الماس در معدن الماس پریمیر در افریقای جنوبی کشف شد. میزان استخراج الماس آبی رنگ در معدن الماس پریمیر کمتر از ۱/۰ درصد است؛ با این وجود این معدن، تنها معدنی است که در آن الماس آبی قابل استخراج می باشد. از میان ۱۰ الماس رنگی که بیشترین قیمت در مزایده ها را داشته اند، ۶ عدد از آنها به رنگ آبی بوده که بین ۵۵۰ هزار دلار تا ۵۸۰ هزار دلار بابت هر قیراط ارزشگذاری شده اند.

 

الماس قلب ابدیت در ژوئن ۲۰۰۰ به عنوان یکی از گوهرهای مجموعه د بیرز پرده برداری گردید. الماس قلب ابدیت همراه با ۱۰ الماس آبی رنگ دیگر به مجموع وزن ۱۱۸ قیراط (۶/۲۳ گرم) در گنجینه د بیرز نگهداری می شود. در سال ۲۰۰۰ برای سرقت این الماس اقدام شد که خوشبختانه این تلاش ناکام ماند.

 

در نمایشگاه برگزار شده توسط سیمتسونیا، قلب ابدیت توسط یک کلکسیونر شخصی قرض گرفته شد و در همان نمایشگاه این الماس به فروش رفت.


در سال ۲۰۱۲ این شایعه به وجود آمد که بازیکن معروف بوکس به نام فلوید مای ویدر این الماس را که بر روی گردنبندی سوار بود، برای نامزدش خریداری کرد. مجموعه د بیرز این حرف را رد کرد اما هیچگونه اطلاعی از خریدار این الماس منتشر ننمود. خریدار الماس آبی رنگ قلب ابدیت، هنوز مشخص نیست.

ثبت نظر

مطلب پیشنهادی

سنگ لعل چیست؟

دسته‌بندی‌های وبلاگ
پروژه مرتبط

آوای فرزین

پربازدیدها وبلاگ