Drag
close
EN location
search
کاربرد کاشی در دکور
(4.8)

با کمک هنر پتینه و با توجه به سلیقه خود، کاشی های دکوراتیو زیبا و ارزان خلق کنیم و کار دستمان را به رخ بکشیم. رنگ های اکرولیک مینایی به دلیل نمای براقی که دارند از جمله رنگ های مناسب برای این پروژه هستند. رنگ های اکرولیک بر پایه آب بوده و دوست دار محیط زیست هستند.

کاربرد کاشی در دکور
view 380 like 31

ابزار مورد نیاز برای کاشی دکوراتیو عبارتند از:

  • کاشی های ساده آف وایت (کرم روشن)
  • ماده پاک کننده و دستمال تمیز
  • رنگ اکرولیک مینایی سبز و آبی
  • بشقاب
  • غلتک فومی
  • مهر با طرح کوچک، بزرگ و مشبک

 

مراحل خلق کاشی دکوراتیو

برای این کار ابتدا کاشی ها را با آب گرم و ماده شوینده بشویید و آن را با دستمالی تمیز کاملا خشک کنید. کاشی ها قبل از رنگ آمیزی باید تمیز و فاقد چربی باشند. مقداری رنگ آبی را داخل بشقاب بریزید و سپس غلتک را روی آن بغلتانید تا کاملا به رنگ آغشته شود. با کمک غلتک، مهر قلب را به رنگ آبی آغشته کنید و دو قلب را کنار هم در بالای کاشی، به صورتی که فضایی مساوی از دو طرف آن باقی بماند، مهر کنید. سپس دو قلب دیگر را درست در قسمت پایین دو قلب بالایی مهر کنید. مراقب باشید که لبه قلب ها با هم تداخل پیدا نکند و رنگ ها با هم ادغام نشود. این نوع رنگ خیلی زود خشک می شود، بنابراین برای خشک شدن رنگ و پیشگیری از شره کردن رنگ ها، کافیست چند دقیقه صبر کنید.

 

برای ایجاد طرح دیگری روی کاشی، مهر قلب تو خالی را با کمک غلتک به رنگ آغشته کنید و در مرکز بالای کاشی بفشارید و سریع آن را از سطح کاشی جدا کنید تا بافتی جذاب ایجاد شود. به وسیله همین مهر می توانید طرح های مختلفی روی کاشی ایجاد کنید. برای مثال مهر را طوری قرار دهید که با لبه کاشی هم پوشانی داشته باشد. می توانید مهر قلب توخالی را ابتدا به صورت مورب کنار کاشی مهر کنید و صبر کنید تا خشک شود. سپس قلب دیگر را به صورتی که با قلب قبلی هم پوشانی داشته باشد، در سمت دیگر کاشی مهر کنید. این بار مقداری رنگ سبز را روی بشقاب قرار دهید و غلتک تمیزی را به آن آغشته کنید و روی مهر قلب مشبک بغلتانید تا مهر به رنگ آغشته شود، سپس مهر را در مرکز کاشی بفشارید.

 

این کار را روی کاشی های دیگر نیز انجام دهید. به دلیل فشار متفاوت دست، هر بار بافتی متفاوت از قلب روی کاشی به وجود می آید و هیچ قلبی روی دو کاشی، بافت یکسان ندارند. این خاصیت کارهای دستی است که آنها را با ارزش می کند.


توجه داشته باشید، بعد از اینکه کاشی ها را با رنگ طرح دار کردید، آنها را در فر خانگی قرار دهید تا حرارت ببینند و رنگ و طرح آنها ثابت و پایدار شود. کاشی های حرارت دیده ضد آب هستند و تمیز کردن آنها راحت تر است. به دلیل اینکه نمی توانید کاشی های نصب شده روی یک دیوار را حرارت دهید، توصیه می کنیم قسمتی از دیوار را که نیاز به شست وشو و نظافت ندارد برای این کار انتخاب کنید. می توانید کاشی های طرح دار و ساده را به صورت تلفیقی روی یک دیوار به کار ببرید تا جلوه ای زیبا و منحصر به فرد ایجاد شود.

ثبت نظر

مطلب پیشنهادی

انواع سقف کاذب و اجرای آنها

دسته‌بندی‌های وبلاگ
پروژه مرتبط

آوای فرزین

پربازدیدها وبلاگ