Drag
close
EN location
search
جنس مناسب برای سنگ کابینت چیست!
(4.8)

در این مطلب قصد داریم تا جنس های مختلف برای سنگ کابینت را با یکدیگر مقایسه کنیم. با ما همراه باشید.

جنس مناسب برای سنگ کابینت چیست!
view 457 like 25
  • کانترهای چوبی: صفحات چوبی زیبا، گرم و به طور شگفت انگیزی با دوام اند وتا زمانی که خط و خش نداشه باشند بسیار براق به نظر می رسند. این صفحات باید در بالاترین لایه کانتر نصب شوند تا تاب برندارند. عامل اصلی آسیب به کانترتاپ های چوبی حرارت مستقیم و رطوبت است!
     
  • کانترتاپ های گرانیتی: محبوبیت و زیبایی صفحات گرانیت انکار ناپذیر است. این نوع کانترتاپ جز صفحات رویه طبیعی (سنگ طبییعی) دسته بندی می شود. در مقابل سنگ های مهندسی مانند کوارتز به توجه و رسیدگی بیشتری نیاز دارند، مسئله ی دیگر در مورد این صفحات این است که این سنگ ها باید با تمیز کننده ی مخصوص گرانیت تمیز شوند، چرا که تخلخل زیاد باعث جذب مایعات و ایجاد لک می شود. امروزه توجه معماران و طراحان به سنگ های خاص با طرح های منحصر به فرد افزایش یافته است.
     
  • صفحات اکریلیک: صفحات سالید سرفس در مقابل لکه و خش مقاومت قابل قبولی دارند و کاملا قابل ترمیم و تعمیراند. خش و آثار حرارتی مستقیم به راحتی با سمباده رفع می شود و هرگونه گودرفتگی را می توان به راحتی برطرف کرد. از طریق روش های خاص می توان این صفحات را به گونه ای متصل نمود که هیچ درزی قابل رویت نباشد. تنوع در رنگ و طرح زیادی دارند.
     
  • صفحات کوارتز: صفحات کوارتز، کامپوزیت پیشرفته ای از مواد طبیعی شامل 93% بلور طبیعی کوارتز و 7% رزین پلی استر می باشد. کوارتز طبیعی موجود در ترکیب این نوع صفحات باتوجه به سختی بسیار بالای این ماده، مقاومت بالایی را نسبت به خراش ایجاد نموده و خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار متمایزی به این محصول می دهد. شایان ذکر است که تنها الماس و خود کوارتز می توانند بر روی آن ایجاد خش نمایند. کوارتز یکی از سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است که درجه سختی آن هفت می باشد در حالی که درجه سختی الماس نه است. زیبایی های منحصر به فرد این محصول زمانی حاصل می شود که این ماده با متریال های خاصی از قبیل شیشه های رنگی، آیینه، مروارید یا قطقات کوچک سنگ های ارزشمندی همچون لاجورد و آمیتیس ترکیب می شوند. کاربرد اصلی صفحات کوارتز، استفاده به عنوان صفحات روی کابینت در آشپزخانه، سرویس بهداشتی، مراکز بهداشتی و درمانی، کانتر بانک ها و رستوران ها و بسیاری موارد دیگر می باشد.

 

صفحات فشرده (سرامیکی) پرسلن

این صفحات یکی از مشهورترین انواع صفحات فشرده در بازارهای جهانی می باشد. این صفحات از مواد صددرصد طبیعی سیلیس، خاک رس و سایر مواد معدنی ساخته شده اند. فرآیند فشرده سازی با تکنولوژی پیشرفته و انحصاری (که در طبیعت هزاران سال به طول می انجامد) طی چند ساعت انجام می شد. پرسلن با طیف گسترده ای که در رنگ و بافت دارد می تواند هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی مورد استفاده قرار گیرد. خواص فیزیکی منحصر به فرد باعث شده است که در قسمت های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر این رنگ این صفحات از رنگدانه های صددرصد طبیعی ساخته شده که مقاوت بالایی دارد و در گذر زمان یکنواخت باقی می ماند. برخی دیگر از ویژگی های این صفحات فوق فشرده عبارتند از: سبک وزن – ضد آب و رطوبت – مقاومت در برابر اشعه uv – مقاوم در برابر خط و خش- سازگار با محیط زسیت – نظافت آسان.

ثبت نظر

مطلب پیشنهادی

خواص کریستال کوارتز

دسته‌بندی‌های وبلاگ
پروژه مرتبط

آوای فرزین

پربازدیدها وبلاگ