Drag
close
EN location
search
الماس قرمز موصیف
(4.8)

الماس گرانبهاترین و ارزشمندترین سنگ جهان است که به عنوان یکی از سخت ترین اجسام نیز شناخته می شود، سنگی بسیار زیبا و خوشرنگ که دنیای جواهرات را دگرگون کرده است. الماس یکی از قیمتی ترین سنگهای حال حاضر جهان و از خانواده آلوتروپ های کربن می باشد که در فشارهای بالا پایدار می شود.

الماس قرمز موصیف
view 1,122 like 37

 

این سنگ قیمتی در حالت پایدار دارای ساختار بلندروی (مکعبی) است که ساختار منشوری آن این سنگ را بیش از پیش فوق العاده کرده است. این ساختار بصورت شبه‌پایدار در طبیعت به صورتکانی لونسدالنیت وجود دارد.

متاسفانه وجود چنین خواص منحصر به فردی باعث شده است که این سنگ دارای قیمت بالایی باشد و به دلیل هزینه های بالای کاربرد گسترده آن در صنایع مختلف مقرون به صرفه نباشد. با این حال دانشمندان بسیاری به دنبال پیدا کردن روش های تازه برای جایگزینی آن هستند. در ادامه میخواهیم به دو عدد از معروفترین الماس های جهان بپردازیم که شهرت جهانی زیادی دارند.

الماس قرمز موصیف (که به الماس قرمز شیلد معروف است) الماسی به وزن ۱۱/۵ قیراط (۰۲۲/۱ گرم) با تراش برلیان سه گوش (برخی اوقات به این تراش تراش تریلیون و یا تریلینت کات می گویند.) است. درجه رنگی این الماس در موسسه گوهرشناسی امریکا (GIA) قرمز فانتزی (fancy red) مشخص شده است. این الماس بزرگترین الماس قرمز شناخته شده در جهان می باشد.

این الماس در اواسط دهه ۱۹۹۰ توسط یک کشاورز برزیلی در رودخانه آبائیتنزینهو در منطقه ای به نام آلتو پاراناییبا کشف شد. شکل تراش نخورده این گوهر ۹/۱۳ قیراط (۷۸/۲ گرم) وزن داشت. این الماس قرمز رنگ زیبا توسط ویلیام گلدبرگ خریداری و تراشیده شد. در آن زمان اسم این الماس شیلد قرمز بود. زمانیکه توسط شخصی به نام سولومن موصیف جواهرشناس فلسطینی در سال ۲۰۰۱ یا ۲۰۰۲ خریداری گشت، به این نام مشهور گردید. اکنون این جواهر در اختیار جواهری موصیف است.الماس موصیف در کنار الماس قلب ابدیت در ستاره میلیوم دبیرز در سال ۲۰۰۳ به نمایش گذاشته شد. ارزش این الماس ۲۰ میلیون دلار تخمین زده شده است که پس از گذشت این همه سال از پیدا شدن آن هنوز معدن اصلی آن مشخص نیست.

ثبت نظر

مطلب پیشنهادی

ایده برای خانه لوکس

دسته‌بندی‌های وبلاگ
پروژه مرتبط

آوای فرزین

پربازدیدها وبلاگ